Workshopy

Snad Vás jóga a zdravý životní styl chytnul a zajímáte se. A co dál? Knížky, internet? Zážitkem je to přece lepší. Proto pro Vás v Yogaclubu chystáme taky pravidelné akce a workshopy. Lektoři se střídají, všechny máme vyzkoušené na vlastní kůži, abysme měly jistotu, že Vám připravujeme jenom to nejlepší.

RELAX YOGA SPECIAL & YOGA NIDRA

Tak si říkám, že od začátku ledna jsme se hnali za předsevzetíma, jeli jsme hlavně na výkon. Navíc do jara ještě cesta zbývá, ještě nás pár šedých zimních dnů čeká a potřebujeme někde dobít baterky. Takové dobití baterek může přijít relaxací. Relaxace nás totiž ozdravuje. Čeká nás dvouhodinovka toho nejlepšího pro relaxaci těla i hlavy.

Přichystali jsme si pro vás dvojité combo. Double power. The bestof the best. 😀 A tak dále a tak dále. Zkrátka a dobře. My dvě, Amy a Terez pro vás dohromady společně na jedné lekci

Program dvouhodinovky:

– Amy nás provede její famózní face yogou. Nejen, že tě (s dovolením) huba bude řádě bolet, prokrví nám to celý obličej, uvolní napětí v hlavě, rozdýchá, rozehřeje, ale taky nastaví soustředění na level maximum. To, že budem krásné, to je jen bonus.

– Terez nás po face yoze napraví fasciální terapií. Ty účinky pocítíte hned. Hned bude tělo vláčnější, uvolněnější, poddajnější. Čeká nás tady automasáž, mnohdy velmi intenzivní, o to potřebnější. 

– Rozhýbané tělo si opět převezme Amy a dá nás její jemnou sílu v yin yoze. Dlouhé několikaminutov výdrže v pozicích, intenzita, ale odměnou nám bude nové tělo

– Zbytek lekce si vás opět vezme do parády Terez. Pranájáma neboli dechová cvičení pro zklidnění. Protože odměnou po celém týdnu a dni a studené zimě nám bude yoga nidra neboli jógový spánek. Ve skutečnosti se tam nespí. Spí naše vědomí a my se jen tak vozíme v našem podvědomí. 

 

KDY?
neděle 16.2. 18:00 – 20:00

Lektor: Amalia Glížová a Tereza Misařová

Cena: 200 Kč

Přihlášení klasicky přes rezervační systém https://yoga-club.chytra-rezervace.cz/rezervacni-system/?misto_id=527&dw=03_2020#rs

Aroma Yoga – zaměření na Manipúra čakru a střed těla

Eva Procházková. Ta nejlaskavější, nejmilejší, nejněžnější lektorka jakou znám. Připravila si pro vás jógovou cestu. Cestu vůní do vlastního středu. Proč do středu? Protože se s ní zaměříme na naši ohnivou manipúra čakru, na náš střed těla.

O lekci:
Jógová sestava inspirovaná manipúra čakrou a podpořená směsí esenciálních olejů pro intenzivnější prožitek. V úvodu si povíme lehce o aromaterapeutické směsi, jejího složení i vlastnostech na naši tělo i duši. Poté bude následovat jógová praxe zaměřená na náš střed těla, která nám dodá sílu i uvolní zároveň. Workshop je vhodný jak pro pravidelně praktikující, tak i pro nováčky. Vítáni jsou všichni bez rozdílu, kteří si chtějí efektivně podpořit střed těla a podpořit energii naší třetí čakry. Zdravé sebevědomí a sebejistota jsou perly manipúry.

O lektorce:
Evičku jsem poznala na kurzu pro jógové lektory, kterýma jsme se toužili stát. Já jsem tenkrát prahla po síle, po vinyase a ona byla vedle mě taková jemná a něžná. 😀 A protože vím, že její lekce je prostě úžasný prožitek, její hlas a navádění je jako pohlazení, proto jsem věděla, že jednou Evička musí rozhodně přijet za náma!

 

KDY?
sobota 29.2. 9:30 – 11:00

Lektor: Eva Procházkvá

Cena: 200 Kč

Přihlášení klasicky přes rezervační systém https://yoga-club.chytra-rezervace.cz/rezervacni-system/?misto_id=527&dw=03_2020#rs

PROŽITKOVÁ MUZIKOTERAPEUTICKÁ RELAXACE

Jednou měsíčně máme v Yogaclubu opravdový prožitek a zážitek. Sama si ho vždycky chodím do sytosti užívat, muzikoterapie s Luckou je prostě božská!

Jak to probíhá a co to je? My jen hodinu a půl ležíme, vnímáme, odpočíváme a prožíváme. Lucka hraje. Občas jemně, občas silně, občas příjemně, občas nepříjemně. Hudba léčí, to lidé věděli od pradávna. Tyto rituální nástroje v nás zároveň probouzí vibrace, které rozhýbou každou buňku v našem těle a tím léčí neduhy na těle i na duši. Čistí nás po psychické i fyzické stránce. Přijďte si poslechnout jemné tóny tibetských mís, bubny, didgeridoo, altajskou brumli a jiné nástroje v přirozeném ladění, jejichž vibrace lahodí naší duši.

S sebou: pohodlné a teplé oblečení, dečky máme ale klidně přineste vlastní, klidně polštářek, zkrátka cokoliv, aby se nám tak dlouho leželo příjemně. Klidně spacák, neupejpejte se. Ve studiu je vytopeno na příjemných 23 stupňů, ale při relaxaci nám výrazně klesá tělesná teplota!

 

KDY?
sobota 29.2. 19:00 – 21:00

Lektor: Lucie Hodonská

Cena: 200 Kč

Přihlášení klasicky přes rezervační systém https://yoga-club.chytra-rezervace.cz/rezervacni-system/?misto_id=527&dw=03_2020#rs

WORKSHOP JÓGA OD ZÁKLADŮ SPRÁVNĚ

Půldenní intenzivní workshop pro jógou nepolíbené začátečníky. Tento workshop plně nahradí kurz jógových začátků a je to varianta pro ty, kterým nevyhovuje časově úterní odpoledne nebo se na ně prostě nedostalo místo.
Logicky postupně nahlédneme do jógového cvičení, naučíme se podrobně pozdrav slunci, naučíme se dechovým cvičením, stojné pozice, balanční pozice, jak si zpevni střed těla a pomocí něj udržet zdravé pozice, jak se zdravě zaklánět i předklánět. Na lekci čekejte hodně omáčičky kolem pozic, co děláme, jak a proč a nač, co u toho cítíme, odkud daná pozice vychází.

Nebojte se, že nezvládnete 5 hodin v kuse jógovat. Bude to 50:50 teorie a praxe. Povídání bude střídat cvičení, dýchání pohyby tak, aby to bylo zvládnutelné pro všechny. V ceně máte malé občerstvení a učební materiály.

Jakmile se za náma zavřou dveře, bez obav zvládnete otevřené lekce v rozvrhu a můžete zkoušet, která vám bude vyhovovat nejvíce. V józe se sice vždycky najde něco, co nás překvapí, ale budeme mít základ, na kterém můžeme stavět.

 

KDY?
sobota 7.3. 9:00 – 15:00

Lektor: Tereza Misařová

Cena: 600 Kč

Přihlášení mailem na tereza@yoga-club.cz

JANA NAJBRTOVÁ V YOGACLUBU

WORKSHOP TANTRICKÁ VINYASA HATHA NA TÉMA STABILITA

Asány, bandhy, mudry, pránájámu, mantru, meditaci, laya jógu a další složky.  Systematickým používáním těchto nástrojů je praxe zaměřena na dosažení zdravé vitality, síly a vytrvalosti, vyvážené trpělivostí a moudrostí. Tak aby nás naše praxe vedla k tomu, co nazývám skutečným „příslibem jógy“: žít svobodně a vědomě. Pro to je třeba vynaložit určité úsilí. V tradici Sri Vidya se říká, že je to výsledek vývoje tří šakti: síly vůle (iccha), síly poznání (jnana) a síly jednání (kriya). Společně si v rámci silné a dynamické praxe tuto cestu projdeme a prožijeme. Vědomě a sebe jistě v sebe náročnějších pozicích. Z lekce si kromě pokročilých jógových technik odnesete fyziologické nastavení Vašich inverzních pozic a průpravné techniky, které Vaši praxi posunou zase o kousek dál.

V rámci workshopu čaj a káva zdarma. 

Tak jo lidičkové, kvůli obřímu zájmu o workshop s Janou Najbrtovou, jsem naznala, že vás do našeho malého Yogaclubu prostě všchny nenacpu. Už teď jsme nadpočet a nerada bych vás o tuto famózn lektorku připravila. Akci tudíž přesouváme do většího. Kam? Do krásné sportovní haly v Ch. N. Vsi. A co víc, je tam možnost, takže doufám, že bude třeba už krásné teplé jarní počasí a že popř. přesuneme akci ven na čerstvý vzduch. 

KDY?
neděle 22.3. 9:00 – 10:30

Lektor: Jana Najbrtová

Cena: 250 Kč 

Rezervace mailem na tereza@yoga-club.cz

JANA NAJBRTOVÁ V YOGACLUBU

WORKSHOP TANTRICKÁ VINYASA HATHA NA TÉMA FLEXIBILITA

 

Nejen v józe je pozice Hanumana, “provaz”, považována za jakýsi milník. Je to pozice, která ve své plné verzi intenzivně pracuje nejen na protažení přední a zadní strany těla, ale hlavně pracuje s flexory kyčle, svaly úzce spojenými s naším sympatikem a množstvím stresu v našem životě.
Provaz se dělí na : 1️⃣ Nácvik s jemně pokrčenou přední nohou🦵, když do pozice budete procházet právě přes pokrčenou nohu, získáte dostatečnou mobilitu pro to, abyste udělali časem provaz pravý. 2️⃣Falešný nebo křivý provaz, v něm jsou obě nohy dopnuté, pánev dolehla na zem, ale je vyosená a bedra prohnutá. Tento druh bývá první, který se nám podaří, ale není nejzdravější. 3️⃣ Rovný provaz je s oběma nohama dopnutýma, pánev dosedá na zem a je rovně, což poznáte podle vedle sebe rovnoměrně rozložených sedacích kostí a hýždí v linii. Bedra jsou zde stále výrazněji prohnutá. 4️⃣Oversplit neboli víc než provaz. Přední, zadní nebo obě nohy jsou vyvýšené viz fotka. 5️⃣ Pravý provaz vyžaduje ohromnou mobilitu bez předchozích typů ho není možné dosáhnout. Pravý neboli baletní provaz má obě nohy dopnuté, pánev rovně a bedra v neutrální pozici. Je nejzdravější a nejideálnější variantou provazu, ale je téměř nemožné ho dosáhnout bez oversplitu. Provaz, ač je bezesporu jednou z nejestetičtějších pozic v józe a tanci není pro všechny. Každá cesta k němu je trochu jiná, ale obecně pro pro nás měl být silný, přesto stabilní. V pozici bychom neměli cítit žádnou bolest. To stejné potom platí pro všechny protahovací pozice. Naučíme se je individualizovat a zapojit dechové techniky a bandhy, které nám pomohou k vysněné ásáně.

V rámci workshopu čaj a káva zdarma.

Tak jo lidičkové, kvůli obřímu zájmu o workshop s Janou Najbrtovou, jsem naznala, že vás do našeho malého Yogaclubu prostě všchny nenacpu. Už teď jsme nadpočet a nerada bych vás o tuto famózn lektorku připravila. Akci tudíž přesouváme do většího. Kam? Do krásné sportovní haly v Ch. N. Vsi. A co víc, je tam možnost, takže doufám, že bude třeba už krásné teplé jarní počasí a že popř. přesuneme akci ven na čerstvý vzduch. 

KDY?
neděle 22.3. 11:00 – 12:30

Lektor: Jana Najbrtová

Cena: 250 Kč 

Rezervace mailem na tereza@yoga-club.cz

Kontakt

Adresa:

areál TJ Lokomotiva, Veslařská 1
Břeclav

Kontaktní informace:

Tereza +420 773 751 001
tereza@yoga-club.cz