MUZIKOTERAPIE S LUCKOU HODONSKOU 

Měsíc se s měsícem sešel… a to pro nás znamená opět odpočinek s Luckou.
Jak to probíhá a co to je? My jen hodinu a půl ležíme, vnímáme, odpočíváme a prožíváme. Lucka hraje. Občas jemně, občas silně, občas příjemně, občas nepříjemně. Hudba léčí, to lidé věděli od pradávna. Tyto rituální nástroje v nás zároveň probouzí vibrace, které rozhýbou každou buňku v našem těle a tím léčí neduhy na těle i na duši. Čistí nás po psychické i fyzické stránce. Přijďte si poslechnout jemné tóny tibetských mís, bubny, didgeridoo, altajskou brumli a jiné nástroje v přirozeném ladění, jejichž vibrace lahodí naší duši.
S sebou: pohodlné a teplé oblečení, dečky máme ale klidně přineste vlastní, klidně polštářek, zkrátka cokoliv, aby se nám tak dlouho leželo příjemně. Klidně spacák, neupejpejte se. Ve studiu je příjemných 23 stupňů, ale při relaxaci nám výrazně klesá tělesná teplota a tak je opravdu lepší být připraven než překvapen 🙂

KDY?

v neděli 21.11. v 18:00

Lektorka: Lucka Hodonská

Cena: 200 Kč

Přihlas se přes rezervační systém https://yoga-club.chytra-rezervace.cz/rezervacni-system/?misto_id=527&dw=46_2021#rs 

 KREATIVNÍ TERAPEUTICKÝ TANEC S DANOU KUBELKOVOU

Terapeutický tanec je forma taneční meditace. Jde o volnou tanečně pohybovou praxi – intuitivní tanec. Nabízí prostor pro autentické sebevyjádření skrze pohyb a tanec. Vede k většímu propojení se s vlastním dechem, se sebou samým, s moudrostí těla, s emocemi a především s přítomným okamžikem. Pomáhá uvolňovat napětí a stres a navozuje vnitřní klid.
Využij bezpečný nehodnotící prostor a buď chvíli sama (se) sebou. Sleduj svůj dech. Nech volně proudit své emoce. Pozvi své tělo do pohybu. Nech postupně rozpouštět staré a již nefunkční vzorce a dej prostor novým zážitkům. Získej větší životní nadhled a načerpej novou energii. Ponoř se do léčivého procesu tance.
Buď sama sobě prioritou. Udělej si na sebe čas a přijď si odpočinout od každodenních povinností. Zasloužíš si to.

KDY?

v pátek 26.11. 18:00 – 19:30

Lektorka: Dana Kubelková

Cena: 200 Kč

Přihlas se přes rezervační systém https://yoga-club.chytra-rezervace.cz/rezervacni-system/?misto_id=527&dw=46_2021#rs 

 JIN JÓGOVÝ MEDITAČNÍ SPECIÁL – bedra a kyčle

Jin jóga. Nejpomalejší, nejjemnější, ale současně i nejintenzivnější z jóg. Restorativní lekce, velice napravující jak pro tělo, tak pro hlavu. V jin józe dlouhé minuty držíme v jedné pozici. Pozici si nastavíme tak, abychom se do ní mohli úplně položit a nechat tak uvolnit i hluboce chronicky stažené svaly. Opravdu je tím pádem tělo po jin józe jako nové. A protože jin jóga nás už krásně zrelaxuje a stáhne do sebe, budeme připraveni na krátkou závěrečnou meditaci. Odcházet tedy bude nejenom nová hlava, ale i nové tělo. 

KDY?

v neděli 5.12. 18:00 – 19:30

Lektorka: Tereza Misařová

Cena: 150 Kč

Přihlas se přes rezervační systém https://yoga-club.chytra-rezervace.cz/rezervacni-system/?misto_id=527&dw=46_2021#rs 

 YOGACLUBÍ VÁNOČNÍ VEČÍREK

Prostě jen tak. Chceme se s váma všechny lektorky potkat, poveselit, popovídat, seznámit. A tak prostě roztáhneme na zem podložky, deky, polštářky, uvaříme si svařák, punč, čaj, nebo kakao a posedíme, pokecáme o józe a o životě. Na lekcích vzniklo spoustu krásných přátelství, to jsem moc ráda, bude moc hezké všichni se spolu potkat a zasmát. Kdo co přinese, to je vřele vítáno.  

KDY?

neděle 19.12. 16:00 – ???

 KAKAOVÝ RITUÁL 

Milovníci kakaa,
rádi bychom vás pozvali k šálku ceremoniálního kakaa, které pro vás připravíme opět v Yogaclubu.
⚜️ Po 3 letech překrásné “práce” s ceremoniálním kakaem, kdy byla poptávka stále větší, jsme zareagovali a založili vlastní značku ceremoniálního kakaa “CACAYO”. Je nám obrovskou radostí, že naše kakao a s ním i náš příběh lásky, můžeme nyní sdílet i s vámi.
⚜️ NAŠE ZDROJE JSOU 100% TRANSPARENTNÍ, ve spolupráci s Jitkou a Michalem z rodinné čokoládovny z jižní Moravy (Herufek), vyrábíme kakaovou pastu se záměrem ceremonie tzv. od bobu (bean to bar) ❤. Bio kakaové boby, které zpracováváme, pocházejí od malého farmáře a tentokrát jsme si pro vás připravili 100% kakaovou pastu z bobů z Peru.
⚜️ PROČ KAKAO?
Ceremoniální kakao je srdce-otevírající rostlinná medicína, díky které máme možnost vést upřímný vnitřní dialog se sebou samým. Je nositelem záměru a moudrým průvodcem, který nás vede k laskavosti, soucitu a pochopení z širší perspektivy sebe sama.
⚜️ CO JE TO CEREMONIE?
Prastará medicína kakao pochází od dávných civilizací Střední a Jižní Ameriky. Pro dnešní potomky těchto civilizací je pití kakaa každodenním rituálem, se kterým začínají i končí den. Pro nás jsou ceremonie s kakaem slavnostní příležitostí, kde pracujeme se záměrem a modlitbou, která se vkládá do kakaového šálku. Využíváme exotické koření i české byliny, které v kombinaci s kakaem, písněmi, zvuky a esencemi laskavě pečují o naše tělo, mysl i ducha.
Na co se můžete těšit:
⚜️ Společná příprava oltáře, úvodní slovo – prostor pro sdílení osobního záměru a seznámení se
⚜️ Pranayama – krátké dechové cvičení pro uvolnění
⚜️ Rapé ceremonie pro zájemce (české i amazonské druhy rapé) – Vladimír
⚜️ Kakaová ceremonie – intuitivní plynutí se záměrem – Lucie 
⚜️ Sdílení a závěrečné slovo
Délka akce – cca 4h

KDY?

v úterý 28.12. 17:00 – 21:00

Lektorka: Lucie Sedláková

Cena: 888 Kč

Přihlas se přes rezervační systém https://yoga-club.chytra-rezervace.cz/rezervacni-system/?misto_id=527&dw=46_2021#rs 

 od nového roku 2022 připravujeme…

Ajurvédský seriál – jednou měsíčně workshop na téma:
– Základy ajurvédy (co to jsou dóši, guny, kvality a základní stravovací principiy)
– Poznej svoji dóšu a nauč se podle ní stravovat 
– Denní režim podle ajurvédy a jak se stravovat dle ročních období
– Ajurvéda pro ženy (ajurvéda pro menstruaci, PMS či menopauzu)
– Ajurvéda a. její pomoci na základní zdravotní problémy
– Ajurvéda a pohyb (protože všechno není vhodné pro každého z nás)
Jógová domácí praxe aneb Ashtanga yoga se Sandrou Sellinger
Kurz Aroma čakra jógy s Evou Procházkovou (viz níže)

 OD ÚNORA: KURZ AROMA ČAKRA YOGA S EVOU PROCHÁZKOVOU 

Eva Procházková. Famózní lektorka jógy z Brna, která nám předvedla její aroma čakra yogu na manipúra čakře. A tak se vám líbila (a mě taky), že jsem ji přemluvila, aby nám dala celistvý kurz její čakra yogy, i když to má k nám trošku z ruky. Od muladháry až po sahasráru, čili od A až do Zet.
Čakra jsou energetická místa v těle. Odráží emoce, psychické stavy a působí na určitých místech v těle. Sami se o nich můžete přesvědčit, když třeba `cítíme motýlky v břiše` nebo `máme knedlík v krku, když jsme nervózní a chce se nám brečet` nebo taky `je nám před důležitou zkouškou špatně`. Každou z čaker můžeme uvolnit a stimulovat jógovými pozicemi, barvami nebo vůněmi. Její stimulace nám může vyléčit právě dané psychické či fyzické problémy v dané oblasti.
Jestli chcete čakry poznat a pochopit, bude tohle to pravé ořechové pro vás. Bude prostor si o čakře povídat, probrat ji teoreticky, jógou prakticky, vůněma jógovou sestavu řádně podpoříte. A pozor, tady se na chvilku zastavme. Směsi esenciálních olejů, které vám Evička přiveze, nejsou jen tak ledajaké. Pracovala na nich rok s úžasnou aromaterapeutkou Argyro Leman, která esenciálním olejům rozumí jako nikdo jiný a která se právě snaží o to, aby tyhle aroma čakra směsi získali oficiální certifikaci! Kurz bude to pravé ořechová pro vás i pokud chcete oživit svou jógovou praxi a zkusit něco nového.
Kurz bude probíhat po dobu 5 měsíců, jednou či dvakrát měsícně, vždy v sobotu či v neděli 8:30 – 10:00.

KDY?

dle rozpisu lekcí vždy v 8:30 – 10:00

Lektorka: Eva Procházková

Cena: 1500 Kč

Přihlas se mailem na tereza@yoga-club.cz

Workshopy

Snad Vás jóga a zdravý životní styl chytnul a zajímáte se. A co dál? Knížky, internet? Zážitkem je to přece lepší. Proto pro Vás v Yogaclubu chystáme taky pravidelné akce a workshopy. Lektoři se střídají, všechny máme vyzkoušené na vlastní kůži, abysme měly jistotu, že Vám připravujeme jenom to nejlepší.

Kontakt

Adresa:

areál TJ Lokomotiva, Veslařská 1
Břeclav

Kontaktní informace:

Tereza +420 773 751 001
tereza@yoga-club.cz