Jsme malé studio na malém městě. Taky proto ten název Yogaclub. A naším přáním a vizí bylo vždycky chodit k nám jako domů, cítit se tam fajn, neanonymně ale jako ve svojí smečce, tykat si, nehodnotit se, prostě jen sdílet jógu. A musím říct, že za tři krásné roky Yogaclubu se u nás vytvořila krásná jógová komunita a vytvořila se nejedna přátelství. No a protože jsme se od září rozrostli, bylo by taky super poznat osobněji nás – lektorky. Druhou v řadě je Hana Proksová, která pro mě prostě vždycky bude prostě Hanička, no prostě proto jaká je, stále milá, veselá, upovídaná, skvěle naladěná co vám předá tolik fantastické energie, že ani nevíte kde se to najednou vzalo. Něco vám o sobě napsala.

Můj život provází už od malička touha se hýbat, tančit a vyjadřovat se svým tělem, a taky to zároveň předávat dál, učit. Hned v 18 letech, jakmile to bylo možné, jsem absolvovala kurz instruktora aerobiku a přidávala k tomu různé jiné typy cvičení, zejména ve spojení s hudbou. Postupně jsem svoje lekce zpomalovala a zjistila, že mi to tak vlastně vyhovuje a jsem více napojená na svoje tělo. Bavilo mě poznávat různé styly cvičení body and mind a zůstala jsem u powerjógy, kterou jsem před svým prvním otěhotněním vedla. Poté jsem dala prostor mým dvěma dětem a cvičila si jen pro sebe a inspirovala se dalšími druhy jógy a učiteli.

Pomalu ale dozrál čas a stále více mě to vedlo zpátky k tomu, co jsem dělala v mládí, pro co jsem se bez váhání rozhodla srdcem, a velmi ráda jsem se k tomu vrátila prostřednictvím Terezky a jejího Yoga Clubu.

Na józe mě oslovuje zejména to, že jsem schopna více si uvědomovat, jak co dělám a  mám čas si pozici prožít. Toto vnímání nezůstává jen v praxi na podložce, ale přenáší se do každodenního života. Zklidnění, zastavení se, které mi jóga nabízí, je to, co chci dále předávat na svých lekcích.

Hanka P.

S Hankou se můžete potkat na lekci Power yogy každou středu v 18:00. Přijďte, ji prostě musíte zažít! 🙂