Do vánoc zbývá už jenom týden a tak vím, že tyto rady jsou dost last minute. Ale třeba se můžou hodit. A navíc, vánocema to přece nekončí. Ještě jsou tady narozeniny, svátky a potom všední dny, kdy překvápko v podobě dárku bude mít ještě o trochu větší grády. Co udělá radost jogínovi? Začínajícímu i pokročilému? Na internetu i v obchodech milion podložek, ručníků, kdoví čeho ještě a jak z toho vybrat. Pár osobních the best of pro Vás mám tady tu:

  1. Legíny. Těch není nikdy dost, to uzná každý kdo praktikuje jógu i nejógu. Na druhou stranu je jich dost na výběr a né všechny opravdu stojí za ty peníze. Já jsem jich už pěknou řádku vyzkoušela a výherce mám jasného. Bioga. Bioga to je originální oblečení na podložku i do města. Žádný obchoďák po tisíci kusech co šijou děti v rozvojových zemích. Ale to už je zase jiné téma. Ty legíny splňují všechno, co by jógové legíny splňovat měly. Supervysoký pas. Za prvé vám netáhne na cemr, jak by řeklay babičky a za druhé co si budem, schovají špeky a udělají hezkou figuru. Ale hlavně jsou opravdu jako druhá kůže. Legíny na jógu by neměly být hrubé, tvrdé. Tyhle jsou měkoučké, při prvních pár nošeních jsem měla pocit, že jsem nahá, tak přirozené jsou a dovolí vám opravdu velké pohyby. A za třetí, nikolik za poslední. Mají originální design, skvěle vypadají. Někdy vás i tato maličkost může vytáhnout z gauče. www.bioga.cz Jo a i když to blahořečení vypadá jako spolupráce či nějaké ambasadorství, jak je teď v marketingové módě, tak není. Škoda!
  2. Knížka. Jedna jógová kniha opravdu vládne všem. Upřímně, když bych na ni nedostala doporučení, tak po ní v knihkupectví ani nesáhnu. Nevypadá zajímavě, čtivě, vzhled přebalu už má nejlepší roky za sebou. Je to ale jediná jógová kniha, ke které se vracím skoro denně, chodím do ní pro rady i jen tak pro zajímavosti. Nenajdete ji proto v mé Yogaclubové knihovničce, protože ji musím mít pořád doma při ruce. Jóga krok za krokem www.kosmas.cz/knihy/229188/joga-krok-za-krokem/ obsahuje totiž vlastně všechno a všechny ostatní knížky jsou možná i trochu zbytečné.
  3. Cokoliv z domácí dílny Yoga Day. Kouzelné je prakticky všechno, co najdete na www.yoga-day.cz Skvostné originály ve formě plakátů, svíček či deníků. Najdete tady dokonce jógový diář, který vypadá naprosto famózně, slouží ke sledování Vaší jógové praxe, místo, kde budete skladovat svoje pokroky. Jen teda upřímně na mě je v něm až málo místa na zápisky, ale já jsem od přírody kronikář, obyčejným smrtelníkům tolik místa určitě postačí.
  4. Esenciální oleje. Neznám ženu, která nemá ráda voňavé věci. Já nejsem na esenciální oleje žádný odborník, od toho máme v Yogaclubu workshopy od naší Argy, ale vím, že cokoliv nakoupíte z www.doterrapie.cz, tak nešlápnete vedle. Jsou to skutečně čisté esenciální oleje, najdete tady taky difuzéry či třeba aroma přívěšky. Za zmínku stojí rozhodně směsi olejů, které jsou určeny speciálně na jógovou praxi. Najdete tady olej, který tělo na jógu jak navodí, tak po ní podpoří relaxační stav. Vyzkoušela jsem a voní naprosto fantasticky. Pokud máte doma jogína, který rád vytahuje podložku při každé volné příležitosti, perfektní budou oleje dezinfekční. Není to žádná chemie, fungují a skvěle voní. Oleje nejsou ale jen na vůni. Užívat se dají taky vnitřně, ale to by bylo na samostatný článek a rozhodně by nemohl být ode mě. Přiobjednejte k olejům taky malého domácího lékaře za pár korun, kde se o užívání olejů dozvíte víc.
  5. Ponožky na jógu. Ruku na srdce, byla jsem toho zarputilý odpůrce. Ráda chodím naboso při každé příležitosti, ponožky mi při józe bytostně vadily. Na druhou stranu se mi ale taky nohy nedokrvovaly a byla mi zima. Tak jsem je vyzkoušela. Víte co, jsou strašně jemňounké, jsou pohodlné a nejraději bych je nosila i mimo jógovou lekci. Že by místo drahých ponožek šly koupit jemné kvalitní obyč ponožky? Nešly. Každá druhá pozice by se klouzala a každá třetí by se stala nestabilní. Ponožky speciálně určené pro jógu jsou protiskluzové a navíc mají oddělené prsty, protože ty potřebujeme mít při józe volné. Pracujeme s celým chodidlem a tyto ponožky to opravdu umožňují. Opět najdete spoustu na výběr, za pár korun až po ty k tisícovce. Z osobní zkušenosti doporučuju Toesox – střední cestu cenou, ale vyšší třídu co se kvality týče. www.bohonatural.cz/kategorie-produktu/obleceni-joga/ponozky/  Jo a pokud se chcete zbavit otravného poštovného, najdete je taky na recepci Yogaclubu.

Že bude vůbec nejlepší dárek poukaz na lekce jógy, to doufám ani nemusím zmiňovat, to jste už nakoupili. 🙂